Płytki do ścian znakomicie spełniają rolę dekoracyjną. Oprócz tego, że same w sobie prezentują się znakomicie, to jeszcze istnieje tu duży wybór kolorystyki i wzornictwa. Można je też łatwo i szybko przemyć i niejednokrotnie charakteryzują się połyskiem, chyba że wybór padnie na płytki ścienne matowe. Pomimo, że często występuje tu jeden konkretny wymiar, nie wyklucza się też płytek o innej szerokości. Przeważnie jednak mowa jest tu o produkcie w formie kwadratu, ale i to nie jest w tym przypadku regułą.

Zastosowanie płytek ściennych

płytki ścienne

Ich przeznaczenie jest różne. Mówi się tu nie tylko o zastosowaniu w celach dekoracyjnych i łatwości utrzymania czystości, czy rozjaśnieniu pomieszczenia. Ważne jest też to, że wówczas to nie tworzą się na ścianach grzyby, pleśnie, czy też nie wychodzi wilgoć, a zatem aspekt zdrowotny też ma swoje znaczenie. Stąd też stosowane są w wielu gabinetach lekarskich i tym podobnych pomieszczeniach szpitalnych, czy też zabiegowych. Ich pozostałe zastosowanie przede wszystkim odnosi się do łazienek, oraz toalet. Takie płytki ścienne odporne są na wilgoć, zabrudzenia, czy nawet różne temperatury. Niekiedy też mówi się tu o produkcie z kamienia, bo trzeba również wspomnieć, że kładzie się także płytki na murach zewnętrznych, ale tu już nieco inne jest ich przeznaczenie i inne są właściwości, a zazwyczaj mówi się tutaj o tak zwanym gresie. Nie rzadko też płytki ceramiczne występują w kuchniach. Wówczas nie muszą stanowić wszystkich powierzchni ściennych, tylko na przykład te narażone na wszelkie zabrudzenia, osady i inne niepożądane skutki gotowania, czy przygotowywania potraw.

Imitacje odnośnie płytek ściennych

Jako, że w przypadku płytek na ścianę mówi się o ich aspekcie dekoracyjnym, najczęściej ma się na myśli produkt o różnorodności wzorów, odcieni i kolorów. Jednakże występują tu także imitacje. I tak płytki ścienne mogą imitować mury ceglane, marmur, czy chociażby drewno. Wiele tu będzie zależało od konkretnego pomieszczenia. Czy będzie to sklep, klub, biuro, czy na przykład hol hotelowy to płytki takie mogą się świetnie sprawdzić.