Sytuacja ekonomiczna jaka od pewnego czasu panuje w Hiszpanii, sprawiła, że obecnie dużo bardziej dostępne stały się tam różnego rodzaju nieruchomości. Także dla Polaków. To, co kiedyś było zarezerwowane dla najzamożniejszych i najodważniejszych, dziś jest w zasięgu ręki i niemal każdy Polak ze średnimi lub wyższymi zarobkami może pomyśleć o nieruchomości w Hiszpanii.

Taki stan rzeczy potwierdzają także specjaliści z tej branży. Według ich doniesień, wiele domów i mieszkań, które wystawiane są np. na licytację, można kupić nawet połowę taniej niż parę lat temu. Już za około 20 tysięcy euro można kupić kawalerkę w dobrym stanie. Te przeznaczone do generalnego remontu można upolować w jeszcze niższej cenie. Dla wielu osób jest to prawdziwa życiowa okazja, i być może pomysł na przyszłość – a gdyby tak przeprowadzić się do Hiszpanii, w której przez większość dni w roku świeci słońce, dostępne są egzotyczne owoce, ludzie radośni, a koszty życia stosunkowo niskie?

nieruchomości w hiszpanii

Plan na emeryturę Osoby, które planują zakup nieruchomości w Hiszpanii i przeprowadzkę do tego pięknego kraju, muszą z początku przejść pewien proces aklimatyzacji, żeby nie doznać szoku kulturowego. Hiszpańskie zwyczaje zdecydowanie różnią się od naszych. Pierwszą zasadą, która dominuje w życiu prawie każdego Hiszpana jest „maniana” czyli jutro. Co oznacza tyle, że jeśli nie trzeba czegoś robić dzisiaj, lepiej zrobić to jutro. To sprawia, że w Hiszpanii trzeba w wielu sytuacjach uzbroić się w cierpliwość. Dotyczy to między innymi banków, urzędów, sklepów i restauracji. To, co z początku bywa trudne, z czasem może stać się sposobem na życie i mniej stresu. Czy to nie idealny plan na emeryturę?

Piękny styl domów i kamienic Gotowe domy, które wystawione są na sprzedaż w Hiszpanii, najczęściej utrzymane są w stylu śródziemnomorskim. Idealnie współgra on z tamtejszym klimatem i otoczeniem. Styl ten łączy w sobie naturalność, w pewien sposób także romantyzm i rustykalność. Nawet zimą można poczuć się w nim jak na wakacjach nad morzem. A kuchnie i łazienki znajdujące się w takich domach pozwalają się idealnie wyciszyć domownikom. Charakterystyczną cechą nieruchomości w Hiszpanii są duże okna, dzięki którym do domów i mieszkań wpada dużo światła, jest jasno, a więc i bardziej optymistycznie nawet przy dużym zachmurzeniu. Naturalne materiały do wykończeń, takie jak cegła, czy kamień, w połączeniu z najczęściej stosowanymi ciepłymi barwami – żółtymi, beżowymi, ceglastymi, czy w jasnej czerwieni, sprawiają, że w środku jest bardzo przytulnie. Dodajmy jeszcze tylko nieodzowny śródziemnomorski ogród, a być może i basen na zewnątrz i mamy idealne miejsce do wypoczynku.

Artykuł oparty na danych z http://www.villa-espana.eu/pl/nieruchomosci_w_hiszpanii.html