Biżuteria stała się w dzisiejszych czasach niemalże pełnowartościowym elementem naszych codziennych stylizacji. Większość z nas nie wyobraża sobie wyjść nawet na spacer bez bransoletki, pierścionka czy łańcuszka. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się szczególnie pierścionki srebrne, które pięknie prezentują się na każdym palcu. Co więcej, pierścionki srebrne pasują każdej kobiecie, bez względu na wiek czy ulubiony styl, w którym najczęściej się ubiera.

Jak nosić srebrne pierścionki?

Pierścionki srebrne - modna ozdoba dla każdej kobietyWydawało by się, że w noszeniu pierścionków srebrnych nie ma nic trudnego. Rzeczywiście, wystarczy tylko założyć je na palec i dopełnienie stylizacji gotowe. Pozostaje jednak pytanie, na którym palcu nosić pierścionek srebrny? Co do zasady, obrączkę ślubną oraz pierścionek otrzymany w ramach zaręczyn nosimy na palcu zaręczynowym, a więc na ten palec nie zakładamy już żadnych innych pierścionków. Nie dotyczy to jednak singielek bądź nastolatek, które jeszcze nie wyszły za mąż ani się nie zaręczyły. One mogą nosić pierścionki srebrne na każdym palcu. Obecnie obowiązuje reguła, że im więcej pierścionków na jednym palcu, tym lepiej. Z drugiej jednak strony same obrączki muszą być stosunkowo cienkie.

Na każdą okazję

Ogromną zaletą srebrnych pierścionków jest fakt, iż pasują one na dosłownie każdą okazję. Możemy nosić je na co dzień, do dżinsów i sportowej bluzy, a także do nieco bardziej oficjalnego stroju, który zakładamy na przykład do pracy. Pierścionki srebrne będą też idealnym dodatkiem do stylizacji, którą wybieramy na uroczyste przyjęcie. Wbrew pozorom elegancji dodaje nie tylko złoto, ale również srebro. Klasyczne pierścionki, które wybieramy na większe okazje, mogą posiadać dodatkowo kamienie ozdobne. Pamiętajmy jednak, aby na ten sam palec nie zakładać pierścionka z kamieniem oraz innego, srebrnego pierścionka. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy srebrny pierścionek jest biżuterią zaręczynową, a ma mu towarzyszyć srebrna obrączka ślubna.

Pierścionek jako prezent

Dobrej jakości pierścionki srebrne w bardzo okazyjnych cenach można zakupić z sklepie internetowym, którego oferta znajduje się na stronie https://www.filigree.pl/pol_m_Bizuteria-damska_Pierscionki_Pierscionki-srebrne-167.html. Pierścionek warto kupić dla siebie, a także dla przyjaciółki czy siostry. Mężczyźni powinni pamiętać o tym, aby podarować pierścionek srebrny swojej ukochanej, na przykład na urodziny czy na święta. Można go również wręczyć bez okazji, co z pewnością wywoła uśmiech na twarzy wybranki serca.