Sezon letni niedługo w pełni. Wydawać by się więc mogło, że kominki oraz akcesoria z nimi związane odejdą w zapomnienie czekając zimniejszych czasów. Nic bardziej mylnego. Okres wiosna – lato, to idealny czas zakupu odkurzacza kominkowego. Wbrew samej nazwie odkurzacz kominkowy nie wytraca swojej funkcjonalności poza obrębem domowego paleniska.

Odkurzacze kominkowe są poręczniejsze i bardziej mobilne niż standardowe domowe odkurzacze, dzięki temu można je zabrać w podróż lub bez zbędnych kłopotów użyć do wyczyszczenia garażu. Gdzie domowy odkurzacz dawno by się zapchał odkurzacz kominkowy będzie działał wydajnie. Mobilność, to najlepsza zaleta tego rodzaju produktów.

Dlaczego?

Lato poza ciepła pogodą oraz wylegiwaniem się na słońcu bezapelacyjnie kojarzy się z jedną istotną rzeczą – grillem. Wyjazdy na grilla w plener lub odpalanie go w przydomowym ogródku stanowią jeden z motywów przewodnich słonecznej pogody. Jak wiadomo grill siłą rzeczy się brudzi. Duża ilość popiołu do wyrzucenia często zabiera radość związaną z widokiem skwierczących na żarze frykasów. Odkurzacz kominkowy sprawdza się tutaj idealnie. Wiele dostępnych modeli z powodzeniem radzi sobie ze zróżnicowanym popiołem, wiórami oraz innymi zabrudzeniami. Z racji swoich niewielkich wymiarów odkurzacz kominkowy może być zabrany na praktycznie każdy wyjazd i podłączony do ładowarki samochodowej. Dzięki temu szybkie rozstawienie grilla i przejście do przyjemności jedzenia odbywa się znacznie sprawniej, a my nie musimy marnować czasu na zbędne irytacje.

Odkurzacz kominkowy vs. odkurzacz domowy.

Posiadanie dwóch rodzajów odkurzaczy w domu – kominkowego i standardowego, chociaż możliwe jest niezalecane z czysto ekonomicznych względów. Warto dookreślić zakres swoich potrzeb i skoncentrować się na kupnie jednego modelu, który możliwie najlepiej będzie je w stanie spełnić. Odkurzacz kominkowy odznacza się często większą wydajnością niż domowy, kompaktowy wariant. Można nim z powodzeniem sprzątać trudno dostępne powierzchnie nie ograniczając się jedynie do powierzchni dywanów. Wydajne zbiorniki oraz systemy filtrujące pozwalają na lepsza ograniczenie emisji kurzu. W efekcie odkurzacz kominkowy nadaje się idealne do sprzątania w każdych warunkach, eliminując ryzyko awarii wywołanej przegrzaniem (np. poprzez zapchanie filtru lub worka).

Kupno odkurzacza kominkowego z pewnością należy do rodzaju inwestycji, na której zwrot nie będzie trzeba długo czekać.