Gdy urządzamy wystawną kolację, dekorujemy nasz stół na wieczerzę wigilijną lub śniadanie wielkanocne, staramy się dobrać odpowiednie dodatki, które sprawią, że ten wspólny z bliskimi posiłek stanie się niezapomniany. Wyciągamy najlepszą zastawę, kupujemy świeże i pachnące bukiety kwiatów, zapalamy nastrojowe, zapachowe świecie, ale również nakładamy na stół piękny obrus. Często wybieramy te śnieżnobiałe, ponieważ prezentują się one najefektowniej. Nie zawsze jednak jest to najlepszą decyzją.

Efektowny i prosty w utrzymaniu

obrusy plamoodporneBardzo łatwo jest ubrudzić obrus w trakcie posiłku, szczególnie jeśli zasiadają przy nim najmłodsi. Plamy po tłustych posiłkach, owocach lub czerwonym winie mogą pozostać na zawsze i zniszczyć obrus, który zazwyczaj jest bardzo drogi. Warto wtedy zastanowić się jakie korzyści mogą przynieść obrusy plamoodporne. Obrusy te mają bardzo wysoką odporność na plamy. Wytwarzane są z tworzyw sztucznych o wysokiej jakości, czyli z np. poliestru, a także pokryte są specjalną ochronną warstwą, dzięki której żaden brud nie wnika w włókna tkaniny obrusów. Sok porzeczkowy czy czerwone wino nie będą już stanowiły problemu. Gdy plamy z takiego obrusu plamoodpornego ściera się delikatnie ściereczką, niemalże wszystkie znikają. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzone zostaje wiele pieniędzy, ponieważ obrusy te nie muszą być wciąż prane lub co gorsza wymieniane na nowe.

Nie tylko na domowym stole

Obrusy plamoodporne sprawdzić się mogą nie tylko w domu, ale są również bardzo dobrym rozwiązaniem w różnych restauracjach i innych miejscach, w których świadczone są usługi gastronomiczne. Duża liczba klientów, jaka przewija się w takich miejscach mogłaby powodować straty, ale gdy przyozdobimy stoły obrusami plamoodpornymi, będą one wyglądać czysto i schludnie. Produkt ten doskonale sprawdza się w wielu miejscach i podobnie jak obrusy zwyczajne może prezentować się świetnie oraz dodawać elegancji każdemu wnętrzu. Rozwiązanie to jest również bardzo ekonomiczne i pozwala zaoszczędzić pieniądze na wiele innych przyjemności. Więcej na temat obrusów odpornych na plamy można przeczytać tu: http://lachandelle.pl/kategoria/obrusy-plamoodporne.