fotele bujaneNowoczesny dom to nie tylko ciekawa i funkcjonalna architektura, wpływająca na wygląd zewnętrznej części, ale także wysoce przemyślane aranżacje wnętrz. W końcu to tam spędzamy najwięcej czasu. Jeśli zależy nam na tym, by były na czasie, a jednocześnie zachowywały domową przytulność, najlepiej będzie poradzić się fachowców. Na bieżąco śledzą oni wszelkie trendy, zmiany w wystrojach wnętrz, z pewnością więc zaproponują nam udogodnienia pasujące do wymarzonego stylu mieszkania czy biura.

Nietypowe pomysły i fokus na komfort

Aranżacje wnętrz w nowoczesnym stylu wyróżniają się otwartością na stosowanie nietypowych, unikalnych, czasem awangardowych rozwiązań. Architekci i dekoratorzy często sami wykonują projekty nowych mebli, dzięki czemu wnętrze w nie wyposażone może poszczycić się oryginalnością i niebanalnością, a osoby tam mieszkające cieszyć się funkcjonalnością.

Meble o wielu obliczach

Nowoczesne wnętrza to także bardzo pomysłowe i nowotarskie rozwiązania na zagospodarowanie przestrzeni - tak by nawet na niewielkiej przestrzeni upchnąć wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria, zachowując przy tym wrażenie, że miejsca jest tam jeszcze wiele. Projektanci mogą tu popisać się pomysłami na różnego typu schowki, wnęki, ukryte szafy itd. Przy dobrej współpracy z fachowcem można otrzymać efekt, który wywoła zachwyt wszystkich odwiedzających i wzbudzi codzienne zadowolenie mieszkańców. Jednak przechowywanie to nie wszystko. Równie ważne są meble służące do odpoczynku.

Nowoczesne fotele bujane – oksymoron?

Jednym z przykładów nowoczesnej aranżacji rozwiązań kojarzących się dotąd raczej ze stylem retro, są udoskonalone, współczesne wersje foteli bujanych. Już sama ta nazwa – fotele bujane przywołuje skojarzenie z dziadkami, ich domem w klasycznym stylu, albo zakurzonym wnętrzem strychów. Tymczasem projektanci stawili czoła wyzwaniu, jakim było odnowienie idei foteli bujanych, tak by komponowały się z nowoczesnymi wnętrzami. Dziś nikt już nie musi rezygnować z przyjemnego, relaksującego bujania. Fotele o zaokrąglonych kształach, z ukrytymi biegunami i futurystycznym wykończeniem są prawdziwym hitem, na który warto wydać każde pieniądze. Chwile spędzone tam później z książką lub kubkiem czegoś ciepłego są tego totalnie warte. Jak widać, istnieje wiele możliwości, by wyposażyć swoje mieszkanie nowocześnie,  a jednocześnie nadać mu ciepłego, przyjaznego charakteru kojarzącego się z relaksem. Nawet minimalistyczne wnętrza nie muszą wyglądać surowo, jeśli tylko się postaramy lub poradzimy doświadczonego specjalisty.