Kwiaty w mieszkaniu wprowadzają sporo przytulności i są wyjątkowym elementem dekoracyjnym. Szczęśliwcami są Ci, którzy mają przysłowiową rękę do kwiatów i intuicyjną czują, czego roślina potrzebuje. Wiele jednak tak naprawdę zależy od warunków, jakie panują w naszym mieszkaniu. Jedne rośliny doskonale będą czuć się w pomieszczeniach słonecznych, wilgotnych lub chłodnych, a inne nie. Zanim więc zdecydujemy się, jakie kwiaty wybrać do naszego domu sprawdźmy, które rośliny mogą czuć się u nas najlepiej. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zdecydować na zieleń sztuczną.

Miejsce na zieleń w modernistycznych wnętrzach

kwietniki do domu

Mieszkania nowoczesne kochają minimalizm i elegancję. Takie też powinny być kwietniki do domu, które zaaranżowane są w modernistycznym stylu. W surowych wnętrzach industrialnych doskonale wkomponują się kwietniki o prostej, designerskiej konstrukcji, wykonane w całości ze stali. Cechą charakterystyczną tego typu donic jest nieskomplikowana, geometryczna podstawa oraz ciemna kolorystyka. Mniej popularne są tego typu stojaki o innych barwach. Jaśniejsze, pastelowe kwietniki idealnie pasować będą we wnętrzach na przykład skandynawskich. Mocne, żywe barwy zarezerwować można jedynie dla niektórych pomieszczeń nowoczesnych i wówczas należy zachować ostrożność. Sporych rozmiarów kwietnik o mocnej barwie nie powinien bowiem posiadać nadmiernej konkurencji, a stanowić jedynie rodzaj akcentu we wnętrzu. Duże, minimalistyczne kwietniki do domu najlepiej prezentują się w pojedynkę. Rośliny w nich umieszczone powinny odznaczać się stonowaną, najlepiej jednobarwną kolorystyką.

Pomysł na aranżację roślin w tradycyjnym mieszkaniu

Pomieszczenia tradycyjne wręcz kochają zieleń i kwiaty. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że w tego rodzaju wnętrzach roślin nigdy nie jest za dużo. Zarówno więc w salonach, na przedpokojach, a nawet w sypialniach oraz przestronnych kuchniach i łazienkach świetnie prezentować się będą kwietniki do domu wieloelementowe i przeznaczone dla dużej ilości roślin. Najbardziej popularne są stojaki na kwiaty wykonane z drewna, które jest materiałem ciepłym i bardzo przyjemnym dla otoczenia. Dość pokaźnych wymiarów drewniana konstrukcja jest przeznaczona do zagospodarowania na niej kwiatów w stylu eklektycznym. Oznacza to, że im więcej rozmaitych donic różniących się od siebie kształtem oraz wzornictwem, tym lepiej. Tego rodzaju kwietniki do domu są skonstruowane w taki sposób, że możliwe jest rozmieszczenie na nich roślin różnej wielkości.