Gdy dzień zbliża się ku końcowi, każdy z nas marzy, aby wygodnie ułożyć się w łóżku i pogrążyć w głębokim śnie. Co jednak zrobić, gdy nie umiemy sobie znaleźć miejsca, a własne posłanie jawi nam się w wyobraźni niczym Madejowe łoże. Sposób może być niezwykle prosty - dobór odpowiedniej pościeli.

Każdy z nas ma inne upodobania i gust, jednak oferta producentów jest tak szeroka, że ze znalezieniem czegoś dla siebie nie będzie problemu. Zdecydowanie najpopularniejsza jest pościel 140x200 z kory. Do jej kupna zachęca niewysoka cena i brak konieczności prasowania. Dla tych, dla których kora jest zbyt szorstka poleca się pościel z bawełny egipskiej lub satynową. Wymaga ona jednak więcej uwagi i ostrożności w pielęgnacji. Niezależnie od wybranego materiału zwróćmy uwagę na oznaczenie TC - czyli gęstość splotu. Im jest mniejsza, tym pościel będzie gorszej jakości.

pillows-1158274_640Robiąc zakupy zwróćmy uwagę na porę roku, w której mamy zamiar użytkować komplet - odpowiednio dobrana do panującej temperatury pościel 140x200 znacznie podniesie komfort snu. Na wiosnę i lato wybierajmy lekkie i cienkie materiały - satynę, jedwab lub perkal. Zimą natomiast przyjemniej śpi się w nieco cięższych, cieplejszych pościelach. Sięgnijmy więc po flanelę, polar a nawet wełnę.

Wybierając pościel 140x200 nie kierujmy się tylko ceną. Warto wręcz wydać większą kwotę, by później przez długi czas cieszyć się dobrej jakości materiałem, który nie traci koloru i nie ulega zniszczeniu. Pościel 140x200 znajdziesz w sklepach internetowych, takich jak: http://dotsplanet.pl/tag-produktu/posciel-140x200