Na przyjście ważnych gości, czy to w postaci rodziny, czy znajomych, warto elegancko zastawić stół oraz postawić na uroczystą prezentację dań. Do tego celu będą Ci potrzebne specjalne dodatki, o których dowiesz się już w poniższym artykule. Podpowiemy Ci również w co warto zainwestować, aby Twój zastawiony stół zachwycił wszystkich Twoich zaproszonych gości.

Wybór tkaniny obrusu

Podejrzewamy, że nie ma domu, w którym nie znajduje się chociażby jeden obrus w naszej szafie. Z tego powodu warto znać kilka z ich rodzajów, aby wybrać ten najlepszy dla swojego wnętrza. Najpopularniejsze obrusy na stół to te wykonane z bawełny, rami, obrusy lniane, czy z jedwabiu. Oprócz tego należy pamiętać, że są również obrusy wykonane z tkanin sztucznych jak wiskoza, czy też obrusy syntetyczne, wykonane najczęściej z poliamidu czy poliestru. Aby pomóc zdecydować Ci się na jeden z nich, w dzisiejszym artykule przygotowaliśmy zestawienie zalet oraz wad wybranych przez nas tkanin na obrus. Wierzymy, ze to pomoże Ci wybrać ten najlepszy i sprawi, że stworzysz przepiękną prezentację uroczystego stołu na wieczór ze specjalnymi gości.

obrusy lnianeObrusy lniane

To inwestycja dla wszystkich osób, które w swoim domu chcą posiadać wysokiej jakości nakrycia stołu. Obrusy lniane znane są ze swojej trwałości. Są często wykorzystywane przez wiele lat, dzięki czemu możemy posiadać jeden obrus na wszystkie okazje. Oprócz tego obrusy lniane nie elektryzują się oraz nie wydłużają. Ich materiał jest odporny na rozciąganie, dzięki niskiej kurczliwości. Dodatkowo to obrusy, z których łatwo Ci będzie usunąć nawet najcięższe plamy z wina. Minusem z posiadanie tego typu obrusa jest jego trudna konserwacja. Przed zakupem należy dokładnie zapoznać się z jego pielęgnacją, a by jak najdłużej pozostał w świetnej formie.

Obrusy poliestrowe

Rodzaj nakrycia, który bardzo często wybieramy dla swoich domów. Dlaczego? Z pewnością tyczy się to jego niskiej ceny, dlatego są tak powszechne. Dodatkowo tak częsty wybór obrusu poliestrowego tyczy się jego łatwej konserwacji oraz niegniotącego materiału, który nie wymaga prasowania. Jednak wybierając tą ozdobę na nasz stół należy pamiętać, ze są one dość śliskie w dotyku. Plamy, które spotka na swojej tkaninie niestety dogłębnie pochłania, przez co trudno jest zadbać o jego idealny stan. Podczas prania należy pamiętać o właściwej temperaturze, ponieważ szybko się niszczą. Często się elektryzują, a pod wpływem ciepłych naczyń mogą się topić oraz mechacić.