W dzisiejszych czasach coraz więcej osób postanawia stworzyć swój własny, wymarzony ogród. Mamy wówczas wielkie plany i mnóstwo pomysłów na to, co w nim posadzimy. Niekiedy zdarza się jednak, że nie wszystko idzie po naszej myśli i przy tworzeniu naszego ogrodu napotykamy niespodziewane przeszkody i problemy. Jak temu zaradzić?

Odpowiednia ochrona

środek na chwasty

Podstawową kwestią przy tworzeniu naszego ogrodu jest zapewnienie odpowiedniej ochrony naszym roślinom. Warto jednak pamiętać, że sposób przeciwdziałania szkodnikom trzeba wybrać odpowiednio, zwykle kierując się wszystkimi czynnikami.     Kiedy jest ciepło i pojawia się deszcz, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawią się także chwasty. Wówczas możemy posłużyć się specjalnymi specyfikami, które pomogą nam się ich pozbyć. Środek na chwasty może być bardzo różny. W sklepach znajdziemy środki chemiczne, jak i ekologiczne. Często jednak środki chemiczne zadziałają znacznie szybciej, niż naturalne rozwiązania.    Środek na chwasty może być przeznaczony na przykład do chwastów jedno i dwuliściennych. Nie ma tutaj znaczenia, czy będą to chwasty wieloletnie czy też całkiem nowe. Mocniejszy środek na chwasty poradzi sobie z nimi doskonale. Opryski przeprowadza się zwykle na polach uprawnych czy w sadach. W przypadku chemicznych środków efekty dostrzeżemy już po 7 czy nawet 14 dniach. Istotną informacją jest także fakt, że po użyciu środek na zalega w glebie. Istnieją także środki na chwasty, które nadadzą się na nasz trawnik, jednocześnie go nie niszcząc. Taki środek na chwasty usuwa dwuliścienne chwasty, jak chociażby mniszek lekarski czy babka lancetowata. Zaleca się, aby stosować go już nawet po roku od stworzenia trawnika. Nie trzeba wcale przejmować się faktem, że może być za wcześnie. Po tygodniu czy dwóch dostrzeżemy efekty.

Odrobina ekologii

Ekologiczne środki na chwasty bywają bardzo różne, jednak niekiedy są mniej skuteczne, niż środki chemiczne. Ich działanie może być nieco późniejsze. Jeśli zależy nam na szybkim i trwałym efekcie, warto wówczas skorzystać z chemicznych środków. Istnieją środki zaciemniające podłoże. Wówczas hamowany jest rozwój kolejnych chwastów. Taki środek na chwasty rozkładamy jedynie między roślinami, na glebę. Wybieramy miejsca, gdzie problem jest największy i gdzie chcemy się chwastów pozbyć. Z czasem takie ekologiczne środki na chwasty sprawią, że problem może stopniowo się zmniejszać. Obecnie istnieje wiele środków na chwasty, jednak nie każdy będzie dla nas odpowiedni. Musimy zadać sobie pytanie, czy chcemy pozbyć się chwastów od razu, czy też czynić to stopniowo. Z czasem jednak z pewnością poradzimy sobie odpowiednio z tym uporczywym problemem. Nasz ogród na pewno będzie zachwycał.