Dla niektórych z nas wynajmem mieszkania to konieczność, dla innych luksus. Nie każdy decyduje się na zakup własnej nieruchomości. Wiąże się to bowiem z dużymi kosztami, należy zorganizować przynajmniej wkład własny i wziąć na siebie zobowiązanie na kilkanaście lat. W wynajętym mieszkaniu nie jesteśmy u siebie ale mamy dużą mobilność. Możemy zmienić miejsce zamieszkania, przeprowadzić się do sąsiedniego miasta czy na drugi koniec Polski, kiedy tylko najdzie nas ochota. Czy jednak w takim mieszkaniu możemy poczuć się jak u siebie?

Generalne porządki

Większość nieruchomości oferowana jest wraz z wyposażeniem. Składają się na nie często stare meble, pochodzące z różnych kompletów. Jeśli lubimy ład i porządek ciężko będzie nam poczuć się jak u siebie. Nie jest to jednak niemożliwe. Warto porozmawiać z właścicielem i poprosić o zabranie rzeczy, które nam nieodpowiadają. Dobrym pomysłem jest również zabezpieczenie ich i przechowywanie w piwnicy.

Niebanalne dodatki

zasłony w kwiaty

Aby wnętrze było bardziej przytulne warto dodać do niego wybrane akcenty np. zasłony w kwiaty. Kwiaty to ostatnio bardzo popularny motyw. Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza liście monstery. Zasłony w kwiaty nadadzą wnętrzu charakteru. Możemy wybrać takie z delikatnym kwiatowym akcentem, jakie takie, które od razu rzucą się w oczy. Ważnym akcentem mogą stać się również przedmioty naszego codziennego użytku. Postawmy na rzeczy, które lubimy. Świetnie sprawdzą się książki czy pamiątki. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością.

Coś nowego

Chociaż warto w wynajętym mieszkaniu wyeksponować nasze stare przedmioty, którymi lubimy się otaczać, postawmy również na coś nowego. Tak jak zasłony w kwiaty będą świetnym zakupem do salonu, tak np. w sypialni sprawdzi się coś bardziej stonowanego. Jeśli mamy problem z zasypianiem możemy wybrać zasłony zaciemniające. Nie na wszystkie elementy mieszkania mamy wpływ. Warto jednak zadziałać z tymi, z którymi możemy. Starą kanapę możemy przykryć kocem lub narzutą. Całość dopełnią poduszki dekoracyjne. Zbieranina różnych mebli może powodować w mieszkaniu mały miszmasz. Ważne jest zatem aby dodatki były spójne. Decydując się na zasłony w kwiaty zadbajmy o to aby pozostałe elementy również do nich pasowały. Pozwoli to nadać mieszkaniu odpowiedni klimat. Jeśli dodatki będą spójne będziemy mieli poczucie, że we wnętrzu panuje porządek. Taki klimat sprzyja temu aby się zrelaksować i dobrze czuć nawet jeśli mieszkanie nie jest naszą własnością. Po pracy będziemy do niego wracać z wielką przyjemnością.