Wietrzenie to najskuteczniejsza metoda na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów z wnętrza każdego mieszkania. Gdy dodatkowo zależy nam na wprowadzeniu przyjemnej nuty zapachowej do wnętrza domu, warto sięgnąć po wypróbowane środki, takie jak świece zapachowe Woodwick, elektryczne lub tradycyjne odświeżacze powietrza, nawilżacze i olejki zapachowe lub po inne produkty podobnego typu. Dzięki nim powietrze w mieszkaniu nasyci się wybranym przez nas zapachem, przez co wyda się bardziej świeże, tworząc klimat przyjazny dla relaksu.

Wietrzenie

To najprostszy i najszybszy sposób na wymianę powietrza we wnętrzu domu/mieszkania. Wystarczy zrobić lekki przeciąg, by w ciągu kilkudziesięciu minut dokładnie przewietrzyć całe mieszkanie. Oczywiście w okresie chłodów może być to bardziej kłopotliwe, ale również zimą powinniśmy od czasu do czasu wietrzyć wnętrza swoich domów. Dzięki temu nie tylko pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów, ale przy okazji wprowadzimy również do mieszkania dodatkowy tlen.

Świeczki zapachowe – to rodzaj domowych dekoracji, które po zapaleniu emitują określony zapach. W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów świec zapachowych, w tym cieszące się dużą popularnością świece zapachowe Woodwick, dostępne w kilkudziesięciu różnych wersjach zapachowych. Wśród świec zapachowych Woodwick znajdziesz świece o zapachu cytrusów i polskich owoców, świece o zapachach leśnych, kwiatowych, morskich, orientalnych i wiele innych.

Odświeżacze powietrza

Te występują w formie spray lub urządzenia elektrycznego, które stopniowo uwalnia zapach poprzez podgrzewanie znajdującego się w nim olejku eterycznego. Odświeżacze w odróżnieniu od świec zapachowych Woodwick nie pełnią funkcji dekoracyjnej. Służą jedynie do odświeżania powietrza i nadawania mu określonej nuty zapachowej.

Nawilżacze powietrza

To rodzaj urządzeń emitujących parę wodną i w ten sposób nawilżających suche powietrze w dowolnym pomieszczeniu. Do zasobnika z wodą można dodać olejek zapachowy, dzięki czemu urządzenie prócz funkcji nawilżania powietrza, będzie pełniło również rolę odświeżacza, emitując przyjemny zapach.