baterie umywalkowe stojąceNa rynku produktów dedykowanych dla łazienek, znajdziemy dwie różne kategorie baterii umywalkowych. Pierwsza z nich są tracące na popularności baterie ścienne. Drugą, która obecnie cieszy się największym zainteresowaniem kupujących są baterie umywalkowe stojące. Skąd wzięła się popularność tych ostatnich? Czym charakteryzują się baterie stojące i jakie są ich główne zalety?

Moda na baterie umywalkowe stojące upowszechniła się wraz ze zmianą sposobu aranżacji współczesnych łazienek. Jeszcze do niedawna standardowe wyprowadzenia rur z wodą pod instalację umywalki znajdowały się na wysokości przeszło jednego metra, przez co większość osób decydowała się na zakup baterii ściennych, by uniknąć kosztownych przeróbek instalacji wodnej. Dziś, gdy standardy wyposażenia łazienek są nieco inne, zmienił się również wygląd umywalek, a w konsekwencji rodzaj najczęściej stosowanych baterii umywalkowych. Dzisiejsze umywalki łazienkowe w zdecydowanej większości przypadków posiadają specjalne otwory przeznaczone do montażu baterii stojącej. Dawniej tego typu umywalki były rzadkością.

Podstawową zaletą stosowania stojących baterii umywalkowych jest możliwość uniknięcia konieczności wiercenia otworów w płytkach ściennych. Tego typu baterie są zatem szybsze, łatwiejsze i tańsze w montażu. Dużą zaletą takich baterii jest również różnorodność ich modeli dostępnych w sprzedaży. Baterie umywalkowe stojące sprzedawane są w setkach, jeśli nie tysiącach kształtów, w wielu wersjach kolorystycznych i w wielu różnych rozmiarach. Współczesny wybór tego typu produktów jest zdecydowanie większy niż klasycznych baterii ściennych. To w zdecydowany sposób ułatwia zakup, pozwalając na znalezienie produktu ściśle odpowiadającego naszym potrzebom, pasującego do wystroju i stylu, w jakim urządziliśmy naszą łazienkę. Dużą zaletą umywalkowych baterii stojących jest również zastosowany w nich sposób dozowania wody. W bateriach stojących zamiast klasycznych kurków najczęściej stosowane jest rozwiązanie z jednym uchwytem, którym regulujemy temperaturę wody oraz jej ciśnienie. To bardzo wygodne rozwiązanie cenione przez szeroką rzeszę użytkowników.