Sprawdzanie pogody, zachmurzenia czy temperatury to czynności, które wykonuje niemalże każdy człowiek. Dzięki tego rodzaju informacjom możliwe jest zaplanowanie dnia czy wyjazdu, dobranie odpowiedniego ubrania, jak również dostosowania zaplanowanych czynności. Czy odczytanie prognozowanej pogody musi wiązać się z szukaniem odpowiednich informacji w Internecie lub telewizji? Czy istnieją sposoby, które ułatwią proces poznania przewidywanych warunków atmosferycznych?

Jakie urządzenia podpowiadają nam jaka będzie pogoda?

stacja pogody

Stacja do odczytu - doskonałe urządzenie odczytu prognozowanych warunków atmosferycznych. Ostatnio bardzo popularnym oraz wygodnym i wiarygodnym urządzeniem odczytu pogody jest stacja pogody. Jest to niewielki sprzęt, który widocznie pokazuje wskazania pogodowe, jak również przewidywania przedstawione na podstawie zgromadzonych danych i ich analizie. Stacja pogodowa - w zależności od modelu - posiadaja także szereg dodatkowych funkcji, które znacznie ułatwiają codzienne życie. Tego rodzaju urządzenie może zostać powieszone na ścianie , jak również stanowić element dekoracyjny wnętrza.

Główne funkcje urządzenia

Stacja pogodowa

posiada wiele innowacyjnych i ciekawych funkcji. Ich ilość zależna jest od rodzaju stacji, jej ceny, marki i modelu. Wśród najbardziej powszechnych i najczęściej spotykanych funkcji wyróżniamy: - pomiar temperatury - wartość temperatury podawana jest zarówno dla wnętrza, jak i warunków panujących poza pomieszczeniem. Bardziej zaawansowane urządzenia podają również temperaturę odczuwalną, uwzględniając siłę wiatru czy wilgotność. - pomiar ciśnienia - wartości ciśnienia podawane są w hektopaskalach. Nowsze technologie potrafią przewidzieć wysokość ciśnienia na kilka kolejnych dni. - opis wilgotności powietrza - wilgotność w pomieszczeniu i na zewnątrz. Parametr pomocny osobom borykającym się z problemami oddechowymi. - przewidywanie pogody - analiza pobranych danych historycznych oraz przetworzenie ich z pomocą czujników internetowych. Możliwe uzyskanie prognozy na kilka kolejnych dni. Funkcje, których działanie możliwe jest po uprzednim zamontowaniu czujnika na zewnątrz budynku. - pomiar siły wiatru - funkcja ta potrzebuje zamontowania odpowiedniego czujnika na zewnątrz budynku. - czujnik aktualnych opadów - szczególnie przydatny dla ogrodników i miłośników przyrody. - miernik promieniowania UV - funkcja ważna dla osób z problemami dermatologicznymi i wrażliwą skórą. Zaawansowane stacje pogodowe, modele droższe i bardziej innowacyjne posiadają również szereg dodatkowych funkcji i modułów takich jak : alarm, wbudowany mini - projektor czy zegar. Mogą one pełnić funkcję ramki na zdjęcia czy obrazu podczas stanu spoczynku.