Dywanik pluszowy potrafi nadać wnętrzu bardzo przytulnego charakteru. Dzięki miękkości nadaje się doskonale do sypialni, do salonu, do położenia przy łóżku, aby grzał nas w stopy.

Co powinniśmy o nim wiedzieć?

pluszowy dywanPluszowy dywan jest zrobiony z identycznej tkaniny, z które się szyje zabawki pluszowe. Może to być welur, aksamit czy też welwet. Jednak najczęściej są wykonane z syntetycznych materiałów, jak poliester. Dzięki temu właśnie są odporne na wszelkie zanieczyszczenia. Poza tym użytkownicy chwalę je za dużą miękkość, którą zapewniają włókna cieniutkie oraz gęsto osadzone. Podobnie jak zabawki pluszowe, dywany z tejże tkaniny delikatnie się mienią. Oczywiście zależnie od kąta padania światła. Kiedy poczesze się je ręką, to widać po tym ruchu ślad. Znika on jednak po wygładzeniu powierzchni.

Czym odkurzać taki dywan?

Wiele osób ma ochotę na pluszowy dywan, ale jednak obawia się jego dosyć trudne odkurzania. Przy odkurzaniu takich dywanów bardzo ważna jest klasa skuteczności odkurzacza. Najlepiej posiadać model z oznaczeniem "A". Oznaczenie to oznacza najwyższą efektywność działania. Przy dywanach długowłosych ma to ogromne znacznie. Uwagę musimy także zwrócić na szczotkę do odkurzania dywanów. Najlepsza okaże się turbo szczotka. Dokładnie zbierze paprochy, kurz oraz zanieczyszczenia innego rodzaju. Nie bez znaczenia jest także końcówka odkurzacza. Warto tutaj posiadać małą końcówkę. Odkurzanie za jej pomocą zajmie dużo więcej czasu, ale będzie o wiele dokładniejsze. Pluszowy dywan o runie długim powinniśmy odkurzać o wiele częściej. Chodzi o to, aby zabrudzenie nie były wdeptane wewnątrz tkaniny. W takim wypadku sprawdzają się genialnie stojące urządzenia, które są przeznaczone do częstego jak i także wygodnego odkurzania. Najlepsze z modeli mogą na jednym ładowania sprzątać nawet 45 minut. A jak dywan pluszowy odkurzać? Aby się pozbyć wszelkich zanieczyszczeń pomiędzy włosiem, to dobrze jest odkurzać w zasadzie we wszystkich kierunkach. Wówczas ustawić należy siłę ssącą urządzenia możliwie maksymalną. Pluszowe dywany od czasu do czasu warto również wytrzepać na świeżym powietrzu. Przynajmniej powinniśmy to robić raz w roku. Ta czynność nie sprawi nam zbyt dużych problemów, ponieważ dywany tego typu są naprawdę lekkie. W związku z tym poradzi sobie z czynnością tą nawet najdrobniejsza kobietka.

Nie warto zatem obawiać się tego dywanu. Pięknie prezentuje się na podłodze, a do tego wcale nie jest go trudno utrzymać w czystości. Nie zastanawiajmy się zatem dłużej.