[caption id="attachment_1090" align="alignright" width="285"]mydło naturalne Mydło naturalne marki Aleppo[/caption]

Jednym z podstawowych środków czystości wykorzystywanych w naszych domach jest mydło. Niewielu jednak z nas zastanawia się nad tym, z jakich produktów zostało wykonane. Najczęściej myślimy o tym, gdy czujemy na twarzy nieprzyjemne ciągnięcie, co jest oznaką wysuszenia. A przecież nie wszystkie mydła dają taki efekt. Obok tych sztucznych, w głównej mierze wykonanych z substancji otrzymywanych chemicznie, istnieją bowiem także mydła naturalne.

Pielęgnują, pomagają dbać o skórę

Mydła naturalne nie są kategorią jednolitą. Wszystkie wyprodukowane zostały ze składników pochodzenia naturalnego, a jednak różnią się między sobą. Każde z nich powstało z innej kompozycji składników wykazujących się różnymi właściwościami. I dlatego podczas, gdy niektóre mydełka nawilżają skórę, pomagają ją oczyszczać i odżywiają, inne mają dodatkowe właściwości, na przykład bakteriobójcze, czy grzybobójcze, które chronią przed chorobami skóry. Oczywiście ze względu na różne właściwości i możliwości mydeł, każdy z nas powinien wybierać je i dostosowywać do swoich indywidualnych potrzeb.

Mówiąc o mydłach naturalnych, warto podkreślić, że należą one do kategorii kosmetyków bardzo delikatnych. Dlatego też doskonale sprawdzają się w codziennej higienie miejsc, które szczególnie narażone są na podrażnienia. Są to, obok twarzy, także okolice pach, czy pachwin.

Mydła naturalne są też dedykowane alergikom, a te, które zawierają na przykład składniki dezodoryzujące, osobom które borykają się z problemem nadmiernej potliwości.