Każdego roku pojawiają się nowe trendy w dekoracjach sali weselnej. W wielu przypadkach dekoracje te mogą wydawać się nieco zbyt eleganckie albo odwrotnie – zbyt pospolite na uroczystość. Z kolei candy bar na wesele zawsze wydaje się dopasowany do tematyki; wszak każdy na przyjęciu weselnym lubi zjeść coś słodkiego, a niekoniecznie muszą to być klasyczne ciasta.

Jak każda moda, także i tak posiada swoich zwolenników oraz przeciwników. Najczęściej w tradycyjnych rodzinach uważa się, że jest to nowobogacka moda, która jest zupełnie niepotrzebna w obliczu stołów suto zastawionych ciastami. Czy więc candy bar na wesele to zawsze dobry pomysł? Jak zorganizować taką formę dekoracji, aby faktycznie miała szansę się dobrze sprawdzić?

Czym jest candy bar?

Candy bar na weseleNa początek dobrze jest wiedzieć, czym właściwie jest candy bar na weselu – nie jest to bowiem klasyczny stół z ciastem, a coś nieco bardziej niezwykłego. Candy bar, czyli słodki bar, to niewielka przestrzeń ustawiona zazwyczaj nieco z boku w sali weselnej i zastawiona całkowicie słodkościami. Charakterystyczne jest to, że wszystkie słodkości mają taką formę, aby ktoś mógł zjeść je naraz – bez brudzenia talerzyka. Oczywiście drugą opcją jest postawienie np. miniaturowych torcików; dobrze jest jednak w takiej sytuacji wynająć również kogoś, kto będzie obsługiwał tego rodzaju stół. Candy bar wypełniony jest więc zwykle cukierkami, lizakami, różnymi żelkami, ale też babeczkami i wypiekami w formach miniaturowych.

Charakterystyczne cechy

Przede wszystkim każdy candy bar na wesele (https://www.slubna-alejka.com.pl/) jest przygotowywany indywidualnie. Wszystkie słodkości, nawet cukierki w formie twardej, są świeże, dzięki czemu smakują najlepiej, jak tylko mogą. Istotna jest prezentacja – słodycze ustawione są w formie niewielkiej prezentacji, ze zróżnicowaniem poziomów, na których ustawione są konkretne pojemniki. W ramach tych pojemników wykorzystuje się przede wszystkim naczynia szklane, przezroczyste, które ułatwiają prezentację smakołyków; te z kolei często kolorem dopasowane są do kolorystyki wykorzystywanej na weselu. Możemy więc na słodkim stole znaleźć m.in. klasyczne patery, także kilkustopniowe, wysokie, otwarte naczynia, tacki, piramidy z ciastek, słoiki i wiele innych rozwiązań.

Co znajdziemy na słodkim stole?

To, co będzie mieścił candy bar na weselu zależy wyłącznie od tego, czego oczekuje para młoda. Najbardziej podstawowym rozwiązaniami są tzw. cake pops, czyli ciasteczka z wygodnymi patyczkami, dzięki którym można je szybko zjeść, obtoczone w wiórkach i płatkach. Dostępne są zwykle również indywidualnie przygotowane lizaki, tartaletki, pralinki, żelki czy babeczki.