Urządzając łazienkę chcemy, żeby jej wnętrze prezentowało się atrakcyjnie, a wszystkie detale i elementy dekoracyjne podkreślały styl, w którym jest zaaranżowana. Armatura powinna być nie tylko efektowna, ale także funkcjonalna, a akcesoria łazienkowe o niebanalnej formie i ciekawym wzornictwie.

Minimalizm króluje w łazience

akcesoria łazienkowe

Minęły już czasy, kiedy modna łazienka musiała cechować się przepychem i luksusem. Najmodniejsze trendy wnętrzarskie jasno wskazują, że współczesna łazienka powinna być urządzona w stylu minimalistycznym, ale to nie znaczy, że nudnym. Armatura ma mieć miękkie, płynne linie, ale też może przypominać formą figury geometryczne. Ta sama stylistyka powinna obejmować zarówno umywalkę, wannę, jak i sedes czy bidet. Oczywiście dodatki, akcesoria, a także baterie łazienkowe muszą idealnie wpisywać się ogólny styl, w jakim jest urządzone pomieszczenie. Jeśli stosujemy formy geometryczne, w tym samych charakterze powinny być dopasowane pozostałe detale. Tylko tak zaaranżowane wnętrze będzie sprawiało wrażenie idealnie zaprojektowanego. Oczywiście nie można zapominać o funkcjonalnej stronie łazienki. Wszystkie elementy muszą być rozmieszczone tak, aby korzystając z poszczególnych urządzeń, mieć do nich odpowiednio wygodny dostęp i swobodę ruchu. Akcesoria łazienkowe w stylu minimalistycznym to przede wszystkim proste, nieskomplikowane formy. Wystarczy kilka niezbędnych, chromowanych detali o kwadratowym designie, wykonanych z najwyższą starannością z wysokogatunkowych surowców, żeby uzyskać pożądany efekt.

Styl skandynawski polecany do łazienki

Białe, surowe ściany, sprawiające wrażenie nieco szorstkich, a do tego drewniane, ciepłe elementy. Tak właśnie ma wyglądać skandynawska łazienka. Przypomina trochę styl minimalistyczny, ale różni się przede wszystkim odpowiednio dobranymi elementami dekoracyjnymi. Może się pojawić drewniane krzesło, albo lampa w stylu retro, detale, które niby przypadkiem się tam znalazły, a jednak dokładnie wpasowują się w charakter wnętrza. W stylu skandynawskim nikogo nie powinny dziwić akcesoria łazienkowe, wyglądające na lekko podniszczone. Taki jest właśnie zamysł projektantów. W łazience w stylu skandynawskim ważna jest podłoga. Zwykle drewniana, lub stylizowana na drewno. Sprawia wrażenie ciepłej i przyjemnej, w porównaniu z chłodną, surową bielą ścian. Armatura musi być najwyższej jakości, o prostych, dość kwadratowych formach. Baterie łazienkowe mogą być zachowane w nowoczesnej stylistyce, ale także te, stylizowane na styl retro będą idealnie wpasowywać się w surowe wnętrze. Podobnie dodatki, fikuśne, metalowe uchwyty na ręczniki czy papier toaletowy, nieco złagodzą chłodną, skandynawską stylistykę.

Łazienka "szyta na miarę"

Choć najnowsze trendy wyraźnie wskazują jakie rozwiązania powinniśmy stosować w modnej łazience, ale każdy powinien urządzać swoją przestrzeń zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Nie należy ślepo kopiować wnętrz z katalogów i ubierać je w akcesoria, które nie znajdą zastosowania w naszym mieszkaniu. Korzystajmy z nowoczesnych rozwiązań, ale tylko tych, które do nas pasują.