szelki bezpieczeństwa

Prowadząc prężnie działające przedsiębiorstwo, warto zadbać o bezpieczeństwo naszych podwładnych. Pracownik skupiony na jak najlepszym wykonaniu zadania, potrafi wykazać się amnezją co do własnego bezpieczeństwa w czasie pracy. Na początku nasz pierwszy krok powinien zaprowadzić nas w stronę zapoznania się z obowiązującymi przepisami bhp.

Przepisy bhp są obowiązkowe podług każdego pracodawcy. Nie stosowanie się do zaleceń może grozić bardzo surową grzywną, która może sięgać kilku tysięcy złotych. W ciągu roku organ państwowy, odpowiedzialny za weryfikację i kontrolę przestrzegania na terenie przedsiębiorstwa przepisów bhp, odwiedza kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców. Kontrola ma na celu dogłębne sprawdzenie oraz pouczenie przedsiębiorcy w momencie, gdy nie stosuje się do zaleceń przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Jest to ważna informacja dla każdej osoby, która prowadzi działalność gospodarczą i tworzy miejsca pracy.

Jeśli posiada przedsiębiorstwo budowlane, należy pamiętać aby wyposażyć naszych podwładnych w różne akcesoria i ubrania jak szelki bezpieczeństwa, buty bhp, kaski. Istnieją wyspecjalizowane firmy z dziedziny bhp, które chętnie odciążą nas w obowiązkach na zlecenie.