Rynek komputerowy niezmiernie się zmienia. Jest to branża niezwykle dynamiczna.  Co chwilę mamy do czynienia z nowinkami technologicznymi, które ułatwiają nam nie tylko pracę, ale także życie codzienne.

Nowości komputerowe

komputer panelowyKomputer panelowy, to nic innego jak po prostu komputer klasyczny z zintegrowanym dodatkowo dotykowym wyświetlaczem. Obecnie panelowe komputery są utożsamiane najczęściej z dotykowymi monitorami, ponieważ łączą w sobie funkcjonalność zwykłego monitora oraz komputera. Panelowe komputer wykorzystywane są najczęściej jako operatorskie terminowe lub też jako klasyczne robocze stacje.

Rodzaje panelowych komputerów

Komputer panelowy należy do naprawdę dużej rodziny elektronicznych urządzeń. Można wymienić tutaj masę technologicznych rozwiązań. Na rynku spotkać możemy bezwentylatorowe panele jak i także modele z wentylatorami. Jeśli chodzi o same dotykowe ekrany to na sklepowych półkach jak i także w Internecie znaleźć możemy panelowe komputery z wieloma różnymi modelami dotykowych ekranów. Obecnie największą popularnością cieszą się rezystancyjne ekrany dotykowe, nowoczesne ekrany na podczerwień czy też ultradźwiękowe.

O czym musimy pamiętać kupując komputery panelowe?

Klienci najbardziej wymagający powinni się rozglądać za panelowymi komputerami, które charakteryzują się niezmiernie wysoką ochroną przed pyłem oraz przed wodą. Wybrany monitor dotykowy powinien być także odporny na różnego rodzaju zarysowania. Chcąc kupić komputer panelowy powinniśmy się rozglądać za modelami o twardości 7H. Gdy z kolei kupujemy swój pierwszy panelowy komputer to zwracać uwagę należy na możliwość zabudowania czy też montażu panelu w szafach specjalnych. Bardzo ważna dla nas powinna także być sama przekątna ekranu. Bardzo duża liczba klientów w momencie zainwestowania niemałych pieniędzy w urządzenia panelowe o wysokiej klasie, uwagę zwraca także na stopień ochrony IP. Szczególnie gdy ich komputer ma być wykorzystany do zadań bardzo poufnych. Kupując komputery panelowe nowoczesne należy w pierwszej kolejności pamiętać o tym, że IP bardzo często są podawane wyłącznie dla naszego frontu komputera. Oczywiście istnieją na naszym rynku również takie panele, które gwarantują nam ochronę IP odpowiednią z każdej możliwej strony. Jednak znalezienie takowych modeli jest naprawdę trudną czynnością. Gdy nie mamy odpowiedniej wiedzy, to powinniśmy pokusić się o pomoc osoby znajdującej temat, która pomoże nam podjąć tę jakże trudną decyzję. W ten sposób będziemy zadowoleni z naszego wyboru.